Tasarruflu Kombiler / Yüksek Enerjili Tasarruflu Kombiler
Airfel Japon Kombi

DOĞALGAZA GELEN ZAMLARDAN SONRA TASARRUFLU KOMBİ REVAÇTA

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,

(Airfel Riello Kombi)
Doğalgaz zamları tüketicileri tasarruflu cihazlara yöneltirken, şirketler de vitrine bu tür ürülerini çıkarıyor. Yılbaşından bu yana doğalgazdaki fiyat artışı yüzde 40`ı bulunca kombi sektöründe de `yoğuşmalı` rekabeti başladı.

Yoğuşmalılar, aynı iş için normal kombilere nazaran yüzde 40 oranında daha az gaz yakıyor. Türkiye`de yılda yaklaşık 600 bin kombi satılıyor. Yoğuşmalı kombilerin pazardaki payı ise yüzde 10 civarında. Ancak zamlardan sonra oranın yükselmesi bekleniyor. Buderus ve Daikin markaları ile Alman Bosch Termoteknoloji`nin Türkiye temsilcisi ve dağıtıcısı Isısan`ın Genel Müdürü Selman Tarmur, akaryakıt fiyatlarına gelen yüksek oranlı zamların yoğuşmalı kombi satışlarını artıracağını düşünüyor. Doğalgazın zamlara rağmen hâlâ en ucuz yakıtlardan biri olduğuna dikkat çeken Tarmur, yoğuşmalı sistemlerle ısınma maliyetinin daha da düştüğünü ifade ediyor.
Yoğuşmalı kombiler, turbo eşanjör sistemi ile yanma sonucu oluşan su buharını sisteme geri kazandırıyor. Böylece yüksek verim elde ediliyor. Aynı işi daha az enerji tüketerek yaptığı için de çevreci bir sistem olarak biliniyor. Selman Tarmur`un verdiği bilgiye göre, yoğuşmalı kombilerle yüzde 25-40 oranlarında tasarruf yapmak mümkün. Fakat, klasik kombilere göre yoğuşmalılar 200-300 Euro daha pahalı. Ama söz konusu ürünler, bir ya da iki sezon içinde sağladığı tasarrufla fiyatındaki farklılığı gideriyor. Tarmur, tüketicilere, `Kombi alırken hem çevreyi düşünün hem de cebinizi.` tavsiyesinde bulunuyor. 10 kattan daha yüksek binalarda kombi kullanımıyla ilgili de bilgi veren Genel Müdür Tarmur, bu katın üzerindeki binalara kombi takmanın sakıncası olmadığını ancak, buna uygun baca sistemlerinin yapılmasında sorun yaşandığını kaydetti. Kombi satışları en çok nisan ve mayıs aylarında artıyor. Ayrıca yaz tatilinin ardından eylül ayında da işler açılıyor. Isısan, geçen yıl Bosch Termoteknoloji`yle beraber cirosunu 179 milyon Euro`ya taşıdı. Bu tutarın 103 milyon Euro`su yurtiçinde, 76 milyon Euro`su da ihracattan sağlandı. İhracat rakamını artırmak istediklerini belirten Genel Müdür Selman Tarmur, halen ağırlıklı olarak Avrupa ve Orta Asya`ya ihracat gerçekleştirdiklerini kaydediyor. Isısan, bu yıl Ortadoğu ve Orta Asya`ya da mal göndermeye başlayacak. Şirketin tek başına cirosu 89 milyon Euro`yu buluyor. Isısan, doğalgaz kombilerinin yanında güneş enerjisi sistemleri de kuruyor. Bu sistemlerin maliyetinin bin 500 ile 3 bin 500 Euro arasında değiştiğini aktaran Tarmur, `Yıllık su ısıtma ihtiyacının yüzde 70-80`i bundan karşılanabilir. İstanbul`da da yıl boyunca bundan yararlanılma ihtimali yüzde 60.` bilgisini veriyor.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:55609

Haber Hakkındaki Yorumlarınızı Lütfen Bizimle Paylaşın..

 

DİĞER HABERLER
Bir kombiden daha fazlası: Nitron Condense Yoğuşmalı Kombi
Baymak´tan Magnus Yer Tipi Premix Yoğuşmalı Kazan
ŞEHRİN İÇİNİ ISITAN HOLLANDALI GELDİ! MAGNUS YER TİPİ PREMIX YOĞUŞMALI KAZAN!
Bosch Class 6000 W İçinizi Isıtacak
Ariston Thermo başarıyı ödüllendirdi
Danfoss Döşemeden Isıtma Sistemleri, Teskon Sodex Fuarı´nın ilgi odağı oldu
Bosch´un yeni seri UNI3000F düşük sıcaklık kazanı şimdi Ortadoğu ve Kafkasya´da
Digiturk üyelerinin konforu, Ariston Kombi ile garanti altında!
Ferroli’nin Yeni Kombisi “Domina N” Zor Kış Şartlarına Uyumlu Üretildi
Vaillant başarılı yetkili satıcılarını Dubai’de ağırladı
DOĞALGAZ FATURASINI NASIL AZALTIRSINIZ?
Ariston Thermo yeni kombi serisinin ilki olan CARES PREMIUM Samsun´da tanıtıldı
ARISTON YENİ MERKEZİNDE; EĞİTİM VE SHOWROOM BİR ARADA
Buderus´tan yepyeni bir değişim kampanyası
Bosch Termoteknik Yetkili Servislerini Kış Sezonuna Hazırladı
ARISTON’UN, YENİ YOĞUŞMALI KOMBİSİ CARES PREMIUM´LA TANIŞMA TURU DEVAM EDİYOR
ARISTON THERMO´DAN İÇİMİZİ ISITACAK BİR REKLAM
Buderus´un üstün yoğuşmalı teknolojisinin yeni ürünü: Logamax plus GB062
Yeni nesil Bosch yoğuşmalı kombi ile yakıttan tasarruf edin!
Beko Kombilerde kampanya
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 849 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS