Tasarruflu Kombiler / Yüksek Enerjili Tasarruflu Kombiler
Daikin N Serisi Klimalar

ANKARA LONDRA’DAN DAHA SOĞUK!

Etiketler:  , , , , , ,

(EndoTherm Ekonova)
İngiltere’nin yakıt tasarrufu sağlayan çevreci ürünü EndoTherm Türkiye’de!

ANKARA LONDRA’DAN DAHA SOĞUK!

Yüzde 15 yakıt tasarrufu sağlayan çevreci EndoTherm’i Türkiye’ye getiren Kurtuluş Şahan, su ile çalışan ısıtma sistemlerinde kullanılan yeni ürününü ‘sudan bile ucuz’ olarak tanımlıyor.

Şahan, “EndoTherm’in sağladığı yakıt tasarrufu ile ısıtma yakıt gideri ayda 10 bin TL olan bir işletmede 1 çalışanın maaşı bedavaya geliyor” diyor.

30 Eylül 2014, İstanbul;

Enerji rezervlerinin her geçen gün daha da azalması, yenilenebilir enerjinin önemini gözler önüne seriyor. Enerji ithalatına bağımlı olan Türkiye gibi ülkelerde ise var olan kaynakları tasarruflu kullanmak hem ülke ekonomisi hem de çevre için daha da kritik bir önem taşıyor.

Nitekim son dönemlerde devletin enerji tasarrufuna yönelik başlattığı teşvik ve destekler sayesinde pek çok kurum, enerji tasarrufu konusunda çalışmalar yürütmeye başladı. Ancak bu yöntemlerin büyük bir kısmı ya ekonomik seçenekler sunmuyor ya da çevreye dolaylı yollardan zarar veriyor.

Türkiye’de enerji tasarrufunu mümkün kılan yöntem ve ürünlere yeni bir alternatif, bir girişimcinin öngörüsü sayesinde İngiltere’den geldi. Neredeyse tüm hayatını başta İngiltere olmak üzere Irak, Dubai, Tunus gibi ülkelerde büyük projelerde çalışarak geçiren Kurtuluş Şahan, yakıt tasarrufuna yönelik çevreci ürünü EndoTherm’i Türkiye’ye getirdi.

Şahan’ın enerji tasarrufu üzerine çalışmalar yapan danışmanlık şirketi EKONOVA güvencesiyle Türkiye’deki enerji sektörü ile buluşan EndoTherm, İngiliz merkezli Endo Enterprises tarafından üretiliyor. Su ile çalışan ısıtma sistemlerinde yüzde 15’e kadar yakıt tasarrufu sağlayan ürün, başta İngiltere olmak üzere şu anda İrlanda, Estonya, Rusya gibi pek çok ülkede de kullanılıyor.

Tamamen organik maddelerden üretilen EndoTherm’in çevreye duyarlı bir ürün olduğunu anlatan EKONOVA’nın kurucusu Kurtuluş Şahan, “Endo Enterprises tarafından geliştirilen ve İngiltere’de üretilen EndoTherm, yaklaşık 5 yıldır üzerinde yoğun Ar – Ge çalışmaları yapılan ve başarısı bağımsız akredite kuruluşları tarafından kanıtlanmış bir ürün. Isıtma sistemlerinde yüzde 15 enerji tasarrufu sağlayan EndoTherm, doğalgaz ve kömür gibi yakıtlı su ile çalışan ısıtma sistemlerinde kullanılıyor. Merkezi ısıtmalı binalarda, sistemdeki su hacminde her 100 litre için bir litre EndoTherm dâhil edildiği andan itibaren tasarruf sağlamaya başlayan EndoTherm, maliyetini bir yıl içinde karşılayabiliyor. Ürün en az dört yıl süresince kullanılabiliyor” dedi.

“Bir çalışan maaşı kadar tasarruf”
Sistemine EndoTherm ekleyen 3 + 1 bir işyerinin yaklaşık 175 TL’lik bir yatırımla en az dört yıl boyunca yüzde 15 yakıt tasarrufu yapabileceğini anlatan Şahan, “EndoTherm özellikle AVM, okul, otel, hastane, plazalar gibi yakıt giderleri çok yüksek olan binalarda önemli tasarruf sağlıyor. Aylık yakıt gideri 10 bin TL olan bir bina, ürünümüz sayesinde 1500 TL civarında tasarruf elde edebilir ki bazı binalarda bu oran daha da artabiliyor. Bu da bir işletme için, asgari ücreti baz alırsak en az bir çalışanın maaşı anlamına geliyor” dedi.

EndoTherm’in kullanım maliyetinin ısıtma sistemlerindeki sudan bile ucuz olduğunu anlatan Şahan, “EndoTherm, hem kullanım maliyetinin düşük olması hem de çevreye duyarlı yapısı ile şu anda dünyada tek. İngiltere’de kamu kuruşlarında, okullarda, hastanelerde ve çok haneli konut sistemlerinde ürünümüz kullanılıyor. Ankara’nın Londra’dan daha soğuk olduğu gerçeğini düşündüğümüzde ürünümüze olan ilgi şimdiden çok fazla. Çevreye duyarlı pek çok belediye ve ısınma giderlerini düşürmek isteyen özel sektördeki pek çok önemli şirketle görüşmelere başladık” diyor.

EndoTherm ve ürünün Türkiye Distribütörü EKONOVA hakkında bilgi almak için www.ekonova.com.tr ile www.endotherm.com.tr adresleri ziyaret edilebilir.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

DİĞER HABERLER
Bir kombiden daha fazlası: Nitron Condense Yoğuşmalı Kombi
Baymak´tan Magnus Yer Tipi Premix Yoğuşmalı Kazan
ŞEHRİN İÇİNİ ISITAN HOLLANDALI GELDİ! MAGNUS YER TİPİ PREMIX YOĞUŞMALI KAZAN!
Bosch Class 6000 W İçinizi Isıtacak
Ariston Thermo başarıyı ödüllendirdi
Danfoss Döşemeden Isıtma Sistemleri, Teskon Sodex Fuarı´nın ilgi odağı oldu
Bosch´un yeni seri UNI3000F düşük sıcaklık kazanı şimdi Ortadoğu ve Kafkasya´da
Digiturk üyelerinin konforu, Ariston Kombi ile garanti altında!
Ferroli’nin Yeni Kombisi “Domina N” Zor Kış Şartlarına Uyumlu Üretildi
Vaillant başarılı yetkili satıcılarını Dubai’de ağırladı
DOĞALGAZ FATURASINI NASIL AZALTIRSINIZ?
Ariston Thermo yeni kombi serisinin ilki olan CARES PREMIUM Samsun´da tanıtıldı
ARISTON YENİ MERKEZİNDE; EĞİTİM VE SHOWROOM BİR ARADA
Buderus´tan yepyeni bir değişim kampanyası
Bosch Termoteknik Yetkili Servislerini Kış Sezonuna Hazırladı
ARISTON’UN, YENİ YOĞUŞMALI KOMBİSİ CARES PREMIUM´LA TANIŞMA TURU DEVAM EDİYOR
ARISTON THERMO´DAN İÇİMİZİ ISITACAK BİR REKLAM
Buderus´un üstün yoğuşmalı teknolojisinin yeni ürünü: Logamax plus GB062
Yeni nesil Bosch yoğuşmalı kombi ile yakıttan tasarruf edin!
Beko Kombilerde kampanya
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 403 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS