Tasarruflu Kombiler / Yüksek Enerjili Tasarruflu Kombiler
Airfel Japon Kombi

Doğalgazdan %30 Tasarruf Artık Mümkün

Etiketler:  , , ,
Erensan Şirketler Grubu Genel Müdürü Efkan Çeviker, Türkiye´de 1 milyonu merkezi sistem olmak üzere 7 milyonun üzerinde doğalgaz abonesi var. 2009 sonu itibari ile sadece İGDAŞ´ın 4 milyon 181 bin abonesi bulunuyor. Doğalgaz ısınma amaçlı çok yaygın kullanılıyor. Doğalgaz tedariğinde tamamen yurtdışına bağımlı olduğumuz için gaz fiyatları kontrolümüz dışında gelişiyor. 120 m2´lik bir daire ısınmak için kışın ortalama 300-400 TL doğalgaz faturası ödemek zorunda kalıyor. dedi.

Daire başına 100 TL tasarruf

Çeviker, Sektörün en büyük ArGe laboratuarına sahibiz. EUROWALL tamamen Erensan A-Ge birimi tarafından geliştirilen Erensan mühendisleri tarafından Türkiye´de pazara sunulan bir ilk. Bu ürünü Türkiye´de üreten ilk ve tek şirketiz. Merkezi ısıtmada günümüzün en verimli kazanı diyebileceğimiz EUROWALL ile binalar yüzde 30´a varan doğalgaz tasarrufu yapabilirler. Bu sayede kullanıcılar da daire başına yaklaşık 100 TL daha az fatura ödeyecekler. EUROWALL´un bir diğer önemli özeliği de binaların çatılarına montajı yapılabiliyor. Önceden kazan dairesi yapılmamış binalar kolaylıkla EUROWALL kullanabilir diye konuştu.

Yaşam konforunu artırıyor

Erensan Şirketler Grubu Genel Müdürü Çeviker, Erensan ArGe mühendislerinin geliştirdiği Euromatic Kaskad Kontrol Paneli, EUROWALL kullanıcılarının yaşam kalitesini artırıyor. Internet üzerinden veya cep telefonu ile ister ofisten, ister yolda arabanızdan evinizin sıcaklığını ayarlayabilir, yaşam konforunuzdan taviz vermeden daha az doğalgaz faturası ödeyerek ısınabilirsiniz dedi.

Bölgesel ısınma

Türkiye´de 6 milyonun üzerinde Kombi kullanıcısı var. 2009 yılında yaklaşık 750 bin adet kombi satıldı. Kombi sistemleri için yılda yaklaşık 300 milyon Euro civarında ithalat yapıyoruz diyen Erensan Genel Müdürü Efkan Çeviker, Enerji verimliliği ve tasarrufu için Türkiye´de hala merkezi sitem yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Oysa dünya bölgesel ısınmaya onlarca yıl önce geçti diye konuştu.

Erensan´ın 2011 yatırımları

Erensan´ın Yozgat fabrikasının iki yeni hol eklenerek büyütüldüğünü kaydeden Efkan Çeviker, Gerek yurtiçi gerek yurtdışı pazarda doğan ihtiyacı daha hızlı karşılamak için Yozgat fabrikamızdaki mevcut üretim hol sayımızı da 5´e yükselttik. Böylece istihdam da yaklaşık yüzde 50 arttırılmış oldu. Üretimin yüzde 70´ini Yozgat´taki fabrikamız karşılamakta.2010 yılı ciromuz bir önceki yıla göre avro bazında yüzde 33 oranında artışla gerçekleştiriyoruz. 56 ülkeye ihracat yapmaktayız. 2012 yılı sonuna kadar kapasiteyi yaklaşık yüzde 50 daha arttırmak için 10 milyon dolarlık bir yatırımı tamamlamış olacağız. Çünkü şu anda 400 milyon dolar olan kazan sektörü 2011 yılında 1 milyar dolar bir pazar haline gelecek. Pazar düşünülenin de üstünde bir hızda büyümekte. Kapasitesi arttırılan Yozgat fabrikamız ve Ortadoğu´da kurmayı planladığımız diğer tesisimizle birlikte üretimimizi 5 bin tondan 9 bin tona yükseltmeyi hedefliyoruz dedi.

2011´de Isıtma sektörü

Son yıllarda hızla artan doğalgaz fiyatları ısınma maliyetlerini de yukarı çektiğini, özellikle merkezi ısıtma sistemlerine göre daha pahalı ısıtan kombi sistemlerinde bu maliyet artışlarının daha çok hissedildiğini kaydeden Erensan Genel Müdürü Efkan Çeviker, Vatandaşlarımızın ısınma maliyetlerini aşağılara çekmek için öncelikle yoğuşmalı kazan serimiz olan TR C kazanları geliştirdik. Erensan TR C kazanlar Türkiye´nin ilk yerli üretim kendinden yoğuşmalı sıcak su kazanlarıdır. TR C kazanlar yoğuşma teknolojisini kullanarak daha verimli çalışıyor ve ısınma maliyetlerini önemli oranda düşürüyor. Hali hazırda merkezi sistemle ısınan ama mevcut kazanını yoğuşmalı kazan teknolojisine kavuşturmak isteyenler için de Ecomax isimli yoğuşmalı ekonomizörleri geliştirdik. Ecomax yoğuşmalı ekonomizörler, kalorifer kazanlarına monte ediliyor ve mevcut kazanları yoğuşma teknolojine kavuşturarak önemli bir yakıt tasarrufu sağlıyor. Ecomax yoğuşmalı ekonomizör 1 yılda sağladığı tasarrufla kendini amorti etmektedir diye konuştu.

Benzer bir durum endüstriyel kullanımda da geçerli. Hem sanayi kuruluşlarında hem de sayıları son yıllarda hızla artan Alış Veriş Merkezleri için mekanik tesisat alt yapısı büyük önem taşımaktadır. Burada kullanılan kazanların yüksek kaliteli ve verimli olması gerekmektedir diyen Çeviker, Erensan ürettiği kaliteli ve verimli ürünleri ile AVM´ler, İnşaat firmaları ve sanayicilerimiz için çok önemli bir çözüm ortağıdır. Son yıllarda hizmet verdiğimiz alış veriş merkezleri arasında; Aydın Forum AVM, Bahçeşehir Verde Molino AVM, Denizli Çamlık AVM, Antalya ve Beylikdüzü Migros AVM, Doğuş Gebze Center, Tekira AVM, çok sayıda fabrika ve sanayi kuruluşunu sayabiliriz. Buna ek olarak Dünyanın en büyük adliye sarayı olan Kartal Adliye Sarayı, yurtdışında Arsenal stadı yurtiçinde de Türk Telekom Arena Aslantepe stadı gibi ses getiren büyük projelerde ısıtma alanındaki son teknoloji ürünlerimizle çözüm ortağı olduk dedi.

İnşaat sektöründe de artık trend merkezi ısınmadan yana gelişmektedir. Hem daha ekonomik olan hem de daha kaliteli bir yaşam konforu sunan merkezi ısıtma sistemleri her geçen gün daha fazla projede tercih edilmektedir. Erensan geniş ürün gamı ile konut, iş merkezi, otel, hastane vb. inşaat projelerinin ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

DİĞER HABERLER
Bir kombiden daha fazlası: Nitron Condense Yoğuşmalı Kombi
Baymak´tan Magnus Yer Tipi Premix Yoğuşmalı Kazan
ŞEHRİN İÇİNİ ISITAN HOLLANDALI GELDİ! MAGNUS YER TİPİ PREMIX YOĞUŞMALI KAZAN!
Bosch Class 6000 W İçinizi Isıtacak
Ariston Thermo başarıyı ödüllendirdi
Danfoss Döşemeden Isıtma Sistemleri, Teskon Sodex Fuarı´nın ilgi odağı oldu
Bosch´un yeni seri UNI3000F düşük sıcaklık kazanı şimdi Ortadoğu ve Kafkasya´da
Digiturk üyelerinin konforu, Ariston Kombi ile garanti altında!
Ferroli’nin Yeni Kombisi “Domina N” Zor Kış Şartlarına Uyumlu Üretildi
Vaillant başarılı yetkili satıcılarını Dubai’de ağırladı
DOĞALGAZ FATURASINI NASIL AZALTIRSINIZ?
Ariston Thermo yeni kombi serisinin ilki olan CARES PREMIUM Samsun´da tanıtıldı
ARISTON YENİ MERKEZİNDE; EĞİTİM VE SHOWROOM BİR ARADA
Buderus´tan yepyeni bir değişim kampanyası
Bosch Termoteknik Yetkili Servislerini Kış Sezonuna Hazırladı
ARISTON’UN, YENİ YOĞUŞMALI KOMBİSİ CARES PREMIUM´LA TANIŞMA TURU DEVAM EDİYOR
ARISTON THERMO´DAN İÇİMİZİ ISITACAK BİR REKLAM
Buderus´un üstün yoğuşmalı teknolojisinin yeni ürünü: Logamax plus GB062
Yeni nesil Bosch yoğuşmalı kombi ile yakıttan tasarruf edin!
Beko Kombilerde kampanya
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 446 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS