Tasarruflu Kombiler / Yüksek Enerjili Tasarruflu Kombiler
Daikin N Serisi Klimalar

VAİLLANT, DEMİRDÖKÜM´LE GÜÇLENDİ ŞİMDİ İNGİLTERE´Yİ ´GIDIKLAYACAK´

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,

(Vaillant, Demirdöküm Christoph Grosser)
Demirdöküm’ü alarak Türkiye’de güçlenen Almanya merkezli Vaillant Group Türkiye CEO’su Christoph Grosser, Vaillant Group Türkiye’nin 450 milyon Euro’luk cirosu 2015’te 1 Euro’ya ulaşacak. Türkiye; Almanya ve İngiltere’yi geçecek. İngiltere’yi gıdıklayacağız dedi.
ALMANYA’nın Frankfurt kentinde 2 yılda bir düzenlenen ISH Fuarı’nda yeni ürünlerini ve geliştirdiği teknolojileri görücüye çıkaran Vaillant Group, 2007 yılında Koç Grubu’ndan aldığı Türk Demirdöküm’ü global ligde önemli bir oyuncu yapacağının da mesajını verdi. ISH Fuarı’nda Demirdöküm ve Vaillant ayrı standlarda yeni ürünlerini ve teknolojileri tanıtırken, Vaillant Gruop Türkiye CEO’su ve Türk Demirdöküm Genel Müdürü Christoph Grosser, Demirdöküm, Bozüyük tesisleri ile Vaillant Group içinde de üretim ve ihracat üssü oluyor. Çok iddialıyım, 2015’e kadar 400 milyon Euro’su ihracat olmak üzere 1 milyar Euro ciroya ulaşacağız dedi.

2012’de İngiliz’i gıdıklarız
Grosser, şunları söyledi: Vaillant Türkiye, grup içinde İngiltere ve Almanya’nın ardından üçüncü sırada. Vaillant 2008’de en büyük ciroyu Almanya’da değil İngiltere’de elde etti. İngiltere 1 yılda 1.5 milyon kombi sattı, çünkü yeni teknolojiye geçiliyor, pazar büyüyor. Vaillant Türkiye olarak yaklaşık 450 milyon Euro ciro ile 2008’de Almanya’nın hemen arkasındayız. Almanya, 11 milyon Euro farkla önümüzde. 2009’a iyi başlayan Almanya’yı bu yıl geçemeyiz fakat 2010’da geçeriz, 2012’de İngiltere’yi gıdıklarız. İngiltere’yi de 2015’e kadar geçeriz. Türkiye’deki öncülüğümüzü yeterli görmüyoruz, dünya liginde liderliğe oynamak istiyoruz. Bozüyük’te 1 milyar Euro ciro kapasitemiz var. Bitişik arazileri aldık, bunlarla birlikte 1.5-2 milyar Euro potansiyele ulaşabiliriz.

Tam gaz, yatırıma devam
Grosser; Vaillant Group’un Türkiye’ye 2 yılda yaklaşık 400 milyon Euro yatırım yaptığını belirterek Yaklaşık 300 milyon Euro, Demirdöküm’ün yüzde 97’sinin alınması için kullanıldı. 2008’de 34 milyon Euro’yu kapasite artırımı, yeni ürün, yeni tesis ve servis entegrasyonu için harcadık. 2009’da tam gaz yatırıma devam edeceğiz. İyi günlerde fren, kötü günlerde yatırım yapmak lazım diye konuşuyor. Grosser, yeni alım fırsatları çıkıp çıkmadığı ile ilgili sorumuza ise Krizde çok aç olursanız mide bozulur. Krizde elbette bazı firmaların alımı gündeme geldi fakat Vaillant Group olarak vizyonumuz ve değerlerimize uygun alım fırsatlarına bakabiliriz karşılığını verdi.

Vaillant’ın iki CEO’su Türkiye’ye övgü yağdırdı
GLOBAL şirketler içinde 3 ayrı CEO’ya sahip olmasıyla dikkat çeken Alman Vaillant Group’un iki CEO’su Ralf Otto Limbach ve Claes Göransson; Frankfurt’taki ISH Fuarı’nda, Türk Demirdöküm’ü ve Türkiye pazarını övdü. Limbach, Avrupa’da birçok büyük pazarda birinci marka olduklarını belirterek, Vaillant’ın yaptığı en büyük yatırım Demirdöküm oldu. En sevdiğimiz pazar Türkiye dedi. Claes Göransson ise, grubun Almanya dışında en çok çalışanı Türkiye’de istihdam ettiğini bildirdi. Göransson, Türkiye’de 1957 çalışanımız var. Demirdöküm, Türkiye pazarında çok iyi durumda; ayrıca Avrupa ve Asya’ya ihracat yapıyor dedi.

Güneş enerjisine odaklandı
VAİLLANT Group; Türkiye’de kombinin yanında klima ve güneş enerjisi sistemlerine de yoğunlaşıyor. Bozüyük’teki tesislerde yıllık 400 bin klima üretim kapasitesi var. Türk Demirdöküm, Bozüyük tesislerinde güneş enerjisi sistemlerine yoğunlaşırken, ISH Fuarı’nda Roll Bond teknolojisiyle üretilen bu sistemleri tanıttı. Vaillant Group’un Ar-Ge çalışanları ile birlikte geliştirilen bu ürünler, klasik teknoloji ile üretilen rakiplerine göre iki kata varan su hacimlerine sahip olacak, bu da güneş enerjisi sisteminin verimini artırıyor.

Bu yıl, fuara daha az Türk firması katıldı
FRANKFURT’ta her 2 yılda bir düzenlenen ve bu yıl 2 bin 371 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen ISH Fuarı’nda, firmalar toplam 253 bin metrekare alanda binlerce yeni ürün ve teknolojiyi tanıttı. Dün sona eren uluslararası bina ve enerji teknolojileri, banyo ve sıhhi tesisat, ısıtma ve klima fuarı ISH, Messe Frankfurt tarafından düzenleniyor ve firmalar metrekaresi 239 Euro’dan yer kiraladı. ISH’de; Türkiye’de faaliyet gösteren onlarca global markanın yanı sıra, 50 Türk firması da stand açtı. 2007’de, yani bir önceki ISH’de 59 Türk firması yer almıştı.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:59844

Haber Hakkındaki Yorumlarınızı Lütfen Bizimle Paylaşın..

 

DİĞER HABERLER
Bir kombiden daha fazlası: Nitron Condense Yoğuşmalı Kombi
Baymak´tan Magnus Yer Tipi Premix Yoğuşmalı Kazan
ŞEHRİN İÇİNİ ISITAN HOLLANDALI GELDİ! MAGNUS YER TİPİ PREMIX YOĞUŞMALI KAZAN!
Bosch Class 6000 W İçinizi Isıtacak
Ariston Thermo başarıyı ödüllendirdi
Danfoss Döşemeden Isıtma Sistemleri, Teskon Sodex Fuarı´nın ilgi odağı oldu
Bosch´un yeni seri UNI3000F düşük sıcaklık kazanı şimdi Ortadoğu ve Kafkasya´da
Digiturk üyelerinin konforu, Ariston Kombi ile garanti altında!
Ferroli’nin Yeni Kombisi “Domina N” Zor Kış Şartlarına Uyumlu Üretildi
Vaillant başarılı yetkili satıcılarını Dubai’de ağırladı
DOĞALGAZ FATURASINI NASIL AZALTIRSINIZ?
Ariston Thermo yeni kombi serisinin ilki olan CARES PREMIUM Samsun´da tanıtıldı
ARISTON YENİ MERKEZİNDE; EĞİTİM VE SHOWROOM BİR ARADA
Buderus´tan yepyeni bir değişim kampanyası
Bosch Termoteknik Yetkili Servislerini Kış Sezonuna Hazırladı
ARISTON’UN, YENİ YOĞUŞMALI KOMBİSİ CARES PREMIUM´LA TANIŞMA TURU DEVAM EDİYOR
ARISTON THERMO´DAN İÇİMİZİ ISITACAK BİR REKLAM
Buderus´un üstün yoğuşmalı teknolojisinin yeni ürünü: Logamax plus GB062
Yeni nesil Bosch yoğuşmalı kombi ile yakıttan tasarruf edin!
Beko Kombilerde kampanya
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 733 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS