Tasarruflu Kombiler / Yüksek Enerjili Tasarruflu Kombiler
Airfel Japon Kombi

Ankarada Kombinin bacaya bağlantı borusunun yıpranması 7 gençin sonu oldu.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

(Faciada Ölen Gençler: Elif Koyuncuoğlu, Tarik Ş. Yılmaz, Büşra Bek, Turan Ö. Atilla, Oguzhan Tozburun, Ceren Okkalı, Erol C. Özdakumacı)

(Arkadaşları ve Ailesi Haberi Duyunca Yıkıldı.)
Ankara’da yeni yılı kutlamak için Birlik Mahallesi’ndeki bir evde toplanan Bilkent Üniversitesi hazırlık sınıfı öğrencisi 7 genç, sızan doğalgazdan zehirlenerek hayatını kaybetti. Kombinin bacaya bağlantı borusunun aşırı yıpranması nedeniyle yanan gazın ters rüzgarla evin içine dolduğu tespit edildi.
Üst katta oturan ailenin sabaha karşı doğalgaz zehirlenmesi şikâyetiyle hastaneye kaldırılması üzerine apartmana giden Başkent Doğalgaz A.Ş. ekibinin gençlerin kapısını çalıp, açılmadığını görmelerine rağmen geri döndüğü öğrenildi. Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Veysel Karani Demir, olayın kombiyi bacaya bağlayan borunun yırtık ve yıpranmış olmasından kaynaklandığını, karbonmonoksit bacaya gelmeden ortama yayıldığı için ölümlerin meydana geldiğini açıkladı. Borunun yenisinin piyasada 5 TL’ye satıldığı öğrenildi.

Hep beraber kutlayacaklardı
Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bu yıl kazanan ve hazırlık sınıfında okuyan Turan Özgür Attila (18), İzmir’den kendisiyle birlikte Ankara’ya taşınan annesinin yılbaşı nedeniyle İzmir’e dönmesini fırsat bilerek, arkadaşlarına yeni yılı birlikte kutlamayı önerdi. Fanatik bir Göztepe taraftarı olan ve haftasonu takımının maçını izlemek için İzmir’e gitmeyi tasarlayan Attila, Ankara’da yaşayan halası Gonca Arıkök’ten izin alarak okul arkadaşlarını eve çağırdı. İç Mimari Bölümü öğrencisi Büşra Bek (18), Siyaset Bilimi Bölümü öğrencisi Elif Koyuncuoğlu (21), Ticaret ve Yönetimi Bölümü öğrencisi Tarık Şükrü Yılmaz (20), Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Ceren Okkalı (17), Turizm ve Otelcilik Bölümü öğrencisi Erol Can Özdokumacı (19) ve Kimya Bölümü öğrencisi Oğuzhan Tozburun (18) Attila’nın yaşadığı, Birlik Mahallesi’ndeki Yeşil Vadi Apartmanı’nın 3 numaralı dairesinde bir araya geldi.

Polis aradı
Yeni yıla birlikte eğlenerek giren gençler, ilerleyen saatlerde evin 2 ayrı odasında sohbet ederken, soludukları karbonmonoksit gazını fark edemedi. Aynı saatlerde, üst katta yaşayan Koç ailesinin, Hollanda’da yüksek lisans yapan ve yılbaşı için Ankara’ya dönen oğlu Emre Koç, kardeşinin bayıldığını görünce ambulans çağırdı ve annesi, babası ve kardeşini hastaneye kaldırdı. Yardım istemek için 7 gencin bulunduğu dairenin kapısını çalan Koç yanıt alamadı. Ailenin ambulansla götürüldüğü İbni Sina Hastanesi’nde görevli polisler, daha önce EGO’ya bağlı olan doğalgaz hizmetlerini özelleştirilmesinden sonra üstlenen Başkent Doğalgaz A.Ş.’yi aradı. Polisler doğalgaz sızıntısı bilgisini verdi.

Gelip döndüler
Başkent Doğalgaz ekibi, 05.09’da apartmana geldi. Sadece 3 dairesinde oturulan, diğer daireleri boş olan apartmanı gözden geçiren ekip, gençlerin bulunduğu dairenin kapısını çaldı. Ancak ekip, üst kattaki ailenin zehirlenme şikâyetini bilmesine rağmen, kapı açılmayınca, içeri girmeyi denemek yerine geri döndü. Apartmana gelen polisin isteği üzerine alt katta oturan komşuları, Attila’nın İzmir’deki annesine ulaştı. Anne Okşan Attila’nın ulaştığı Attila’nın halası Gonca Arıkök, polis ve çilingir çağırarak 09.00 sıralarında kapıyı açtırınca korkunç manzarayla karşılaştı.

Son anda fark etti
Gençlerin altısı odalarda, Büşra Bek ise koridorda ölü halde bulundu. Bek’in zehirlendiklerini fark ederek evden çıkmaya çalıştığı ancak koridorda bayılarak, yaşamını yitirdiği belirtildi. Attila’nın evde beslediği kedi de gazdan zehirlenerek öldü. Başkent Doğalgaz ekipleri, daireye bu kez zehirlenmenin nedenini tespit için döndü. Bilirkişi olarak atanan Makine Mühendisleri Odası Ankara Şube Sekreteri Şenol Karaca, fleksible borudaki yırtık ve delikler nedeniyle kombinin gazı kesmemiş olabileceğini kaydetti. Ölümlerin çiğ doğalgaza maruz kalınması halinde 30 saniye içinde gerçekleşmiş olabileceği belirtildi. Gençlerin ölümüne neden olan borunun yenisinin piyasada 5 TL’ye satıldığı bildirildi. Kombinin bulunduğu mutfak camındaki havalandırmanın ise gazete kağıdıyla kapatıldığı anlaşıldı.
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Faruk Kurutuz ise “Kombiyi bacaya bağlayan boruda yırtılmalar olmuş. Boru, atık gazı emerek içeri sızdırmış. Üst dairedeki yırtık az olduğu için onlar fazla etkilenmemişler. Bacalarda, aksaklık tespit edilemedi” diye konuştu.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:53403

Haber Hakkındaki Yorumlarınızı Lütfen Bizimle Paylaşın..

 

DİĞER HABERLER
Bir kombiden daha fazlası: Nitron Condense Yoğuşmalı Kombi
Baymak´tan Magnus Yer Tipi Premix Yoğuşmalı Kazan
ŞEHRİN İÇİNİ ISITAN HOLLANDALI GELDİ! MAGNUS YER TİPİ PREMIX YOĞUŞMALI KAZAN!
Bosch Class 6000 W İçinizi Isıtacak
Ariston Thermo başarıyı ödüllendirdi
Danfoss Döşemeden Isıtma Sistemleri, Teskon Sodex Fuarı´nın ilgi odağı oldu
Bosch´un yeni seri UNI3000F düşük sıcaklık kazanı şimdi Ortadoğu ve Kafkasya´da
Digiturk üyelerinin konforu, Ariston Kombi ile garanti altında!
Ferroli’nin Yeni Kombisi “Domina N” Zor Kış Şartlarına Uyumlu Üretildi
Vaillant başarılı yetkili satıcılarını Dubai’de ağırladı
DOĞALGAZ FATURASINI NASIL AZALTIRSINIZ?
Ariston Thermo yeni kombi serisinin ilki olan CARES PREMIUM Samsun´da tanıtıldı
ARISTON YENİ MERKEZİNDE; EĞİTİM VE SHOWROOM BİR ARADA
Buderus´tan yepyeni bir değişim kampanyası
Bosch Termoteknik Yetkili Servislerini Kış Sezonuna Hazırladı
ARISTON’UN, YENİ YOĞUŞMALI KOMBİSİ CARES PREMIUM´LA TANIŞMA TURU DEVAM EDİYOR
ARISTON THERMO´DAN İÇİMİZİ ISITACAK BİR REKLAM
Buderus´un üstün yoğuşmalı teknolojisinin yeni ürünü: Logamax plus GB062
Yeni nesil Bosch yoğuşmalı kombi ile yakıttan tasarruf edin!
Beko Kombilerde kampanya
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 248 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS