Tasarruflu Kombiler / Yüksek Enerjili Tasarruflu Kombiler
Daikin N Serisi Klimalar

Havlupan Üretimine Başlayan Ferroli, Kombi Üretimine de Start Verecek.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,

(Ferroli Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Müdürü Çetin Çakmakçı)
Dünyanın Önde Gelen Klima Üreticisi İtalyan Ferroli, Dünyadaki Ekonomik Durgunluğa Rağmen, Türkiye´deki Üretim Tesisi Yatırımını Sürdürüyor. Mayıstan Bu Yana Normal Radyatör Üretimi Yapan, 16 Gün Önce de Havlupan Üretimine Başlayan Ferroli, Yakın Gelecekte Yeni Bir Yatırımla Kombi Üretimine de Start Verecek.
Dünyanın önde gelen klima üreticisi İtalyan Ferroli, dünyadaki ekonomik durgunluğa rağmen, Türkiye’deki üretim tesisi yatırımını sürdürüyor. Mayıstan bu yana normal radyatör üretimi yapan, 16 gün önce de havlupan üretimine başlayan Ferroli, yakın gelecekte yeni bir yatırımla kombi üretimine de start verecek.
DÜNYANIN önde gelen klima üreticisi İtalyan Ferroli, dünyadaki ekonomik durgunluğa rağmen, Türkiye’de 2006 yılında başladığı 30 milyon Euro’luk üretim tesisi yatırımını sürdürüyor. Düzce’deki tesiste mayıstan bu yana normal radyatör üretimi yapan, 16 gün önce de havlupan üretimini devreye sokan Ferroli, 5 milyon Euro yatırımla 2009 yılı haziran ayında kombi üretimine başlayacak. Ferroli’nin ürün gamındaki Domiproject kombi modelinin tek üreticisi Ferroli Türkiye olacak.

Düzce’ye yatırdılar
Ferroli Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Müdürü Çetin Çakmakçı, Ferroli İtalya, Türkiye’deki potansiyeli önemsiyor Türkiye’ye inanıyor. Düzce’de büyük bir yatırımla güzel bir tesis kurduk. Zaten tesisi kurarken 5 yıla yayılan bir genişleme planlamıştık. Bu planın ekonomik krize rağmen sürdürülmesi bizim açımızdan son derece önemli bir gelişme oldu dedi. Çakmakçı, şu anda içinde bulunulan koşullarda Türkiye’yle böyle bir haberi paylaşmaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan Çakmakçı, açıkladıkları planı aynı şekilde sürdüreceklerini söyledi. 2006 yılında Düzce’de temelleri atılan fabrikanın bölgedeki üretim üssü olmasını hedefleyen Ferroli, fabrikanın üretim kapasitesini artırmayı sürdürüyor.

İhracata ağırlık
2009’da 100 bin adet kombi üretmeyi planlayan Ferroli Türkiye, ihracata ağırlık verecek. Ferroli Grubu’nun satış yaptığı tüm pazarlar için üretim yapacak olan Ferroli Türkiye, öncelikle tüm Avrupa ülkeleri, Rusya ve Türki cumhuriyetlere kombi ihracatı gerçekleştirecek. 2008 yılında radyatör üretimiyle birlikte hemen ihracata da başlayan Ferroli Türkiye, şu anda Ferroli Grubu’nun satış yapmakta olduğu tüm ülkeler başta olmak üzere İngiltere’den, İran’a, Fransa’dan Pakistan’a, Romanya’dan, Yeni Zelanda ve Avustralya’ya kadar toplam 30 ülkeye ihracat yapıyor. 2008 yılında 233 bin adet radyatör üreten Ferroli, kasım ayında havlupan üretimine de başladı. Yıllık 250 bin adet üretilecek havlupanlar hem yurtiçinde hem de radyatör ihracatı yapılan tüm ülkelerde satılacak. 2008’de 10.5 milyon Euro’luk radyatör ihracatı gerçekleştiren Ferroli Türkiye, 2009’da bu rakamı 16 milyon Euro’ya yükseltmeyi hedefliyor. Çetin Çakmakçı, yatırımlarla birlikte ithalatçı bir firma olmaktan bir anda üretici ve ihracatçı bir firmaya dönüştüklerinin ve böylece global krizden güçlü çıkmanın adımlarını attıklarının altını çizdi. Çakmakçı, Türkiye’de sattıkları kombilerin yüzde 60’ını Düzce’de üreteceklerini de söyledi.

Cirosu 62 milyon Euro’ya çıkacak
GELECEK yıl Türkiye’de 20’nci yılını kutlamaya hazırlanan Ferroli’nin, Düzce’deki fabrikanın tam kapasite çalışmasıyla birlikte fabrikadaki çalışan sayısı 250’ye yükselecek. Çetin Çakmakçı, Ferroli’nin Türkiye kombi pazarında yüzde 15 pazar payı bulunduğunu belirtirken, yüzde 25-30 enerji tasarrufu sağlayan yoğuşmalı kombide pazar payının yüzde 20 olduğunu vurguluadı. 2007 yılında 54 milyon Euro ciro yapan şirket, 2008’i 62 milyon Euro ciro ile kapatacak.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:50221

Haber Hakkındaki Yorumlarınızı Lütfen Bizimle Paylaşın..

 

DİĞER HABERLER
Bir kombiden daha fazlası: Nitron Condense Yoğuşmalı Kombi
Baymak´tan Magnus Yer Tipi Premix Yoğuşmalı Kazan
ŞEHRİN İÇİNİ ISITAN HOLLANDALI GELDİ! MAGNUS YER TİPİ PREMIX YOĞUŞMALI KAZAN!
Bosch Class 6000 W İçinizi Isıtacak
Ariston Thermo başarıyı ödüllendirdi
Danfoss Döşemeden Isıtma Sistemleri, Teskon Sodex Fuarı´nın ilgi odağı oldu
Bosch´un yeni seri UNI3000F düşük sıcaklık kazanı şimdi Ortadoğu ve Kafkasya´da
Digiturk üyelerinin konforu, Ariston Kombi ile garanti altında!
Ferroli’nin Yeni Kombisi “Domina N” Zor Kış Şartlarına Uyumlu Üretildi
Vaillant başarılı yetkili satıcılarını Dubai’de ağırladı
DOĞALGAZ FATURASINI NASIL AZALTIRSINIZ?
Ariston Thermo yeni kombi serisinin ilki olan CARES PREMIUM Samsun´da tanıtıldı
ARISTON YENİ MERKEZİNDE; EĞİTİM VE SHOWROOM BİR ARADA
Buderus´tan yepyeni bir değişim kampanyası
Bosch Termoteknik Yetkili Servislerini Kış Sezonuna Hazırladı
ARISTON’UN, YENİ YOĞUŞMALI KOMBİSİ CARES PREMIUM´LA TANIŞMA TURU DEVAM EDİYOR
ARISTON THERMO´DAN İÇİMİZİ ISITACAK BİR REKLAM
Buderus´un üstün yoğuşmalı teknolojisinin yeni ürünü: Logamax plus GB062
Yeni nesil Bosch yoğuşmalı kombi ile yakıttan tasarruf edin!
Beko Kombilerde kampanya
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 443 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS