Tasarruflu Kombiler / Yüksek Enerjili Tasarruflu Kombiler
Daikin N Serisi Klimalar

DAIKIN, GENÇLERİN EĞİTİMİNE KATKIDA BULUNMAYA DEVAM EDİYOR

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,

(DAIKIN, GENÇLERİN EĞİTİMİNE KATKIDA BULUNMAYA DEVAM EDİYOR)
Bugüne kadar farklı üniversitelerde düzenlenen onlarca eğitime katılan ve destek olan Daikin, bu kez de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi öğrencilerine yönelik bir eğitim verdi. 13 Kasım 2018 günü üniversitenin Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleşen ve ‘Enerji Verimli İklimlendirme Sistemleri’ başlığını taşıyan etkinlikte, Daikin Türkiye Isıtma Departmanı Bölge Müdürü Arslan Çağlayan Gürel, 100’e yakın mimarlık öğrencisine enerji verimliliğinde dünya trendlerinden Türkiye ve Avrupa’nın emisyon hedeflerine, iklimlendirme sistemleri uygulama detaylarından bu detaylarda mimari çalışmanın önemine kadar geniş bir perspektifte bilgiler verdi.

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, her yaştaki öğrencinin eğitimine tam destek veriyor. Bugüne kadar katıldığı ve düzenlediği etkinliklerle gençlerin eğitimine katkı veren Daikin, özellikle iklimlendirme sektörünü direkt ya da dolaylı olarak etkileyen branşlara büyük önem gösteriyor. Bu bağlamda 13 Kasım 2018 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerine ‘Enerji Verimli İklimlendirme Sistemleri’ başlığını taşıyan bir eğitim veren Daikin Türkiye Isıtma Departmanı Bölge Müdürü Arslan Çağlayan Gürel, gençleri sektör ve HVAC ürünleri hakkında bilgilendirirken, iklimlendirme sektörünün yeni trendlerinden de söz etti. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin Taşkışla Kampüsü Prof. Dr. Nezih Eldem Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe 100’e yakın mimarlık öğrencisi katıldı.

‘Enerji Verimli İklimlendirme Sistemleri’ başlığını taşıyan eğitimde, mimarlık fakültesi öğrencilerine enerji verimliliğinde dünya trendlerinden söz eden Gürel, Avrupa Birliği’nin emisyon hedeflerinin yanı sıra Türkiye’nin emisyon hedefleri ve alınan aksiyonlar hakkında da bilgi verdi. İklimlendirme çeşitleri, yapılarda iklimlendirme sistemlerinin seçim kriterleri, iklimlendirme sistemleri uygulama detayları gibi önemli konulara değinen Gürel, mekanik uygulama ile mimari çalışmanın önemine de vurgu yaptı.

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak alınan tedbirlerden söz eden Gürel, ‘yeşil bina’ veya ‘yeşil sertifikalı bina’nın gerekliliğine değindi. Bu alanda iklimlendirmenin önemi ve buna bağlı olarak yapılabilecek mekanik uygulamalar hakkında da bilgi veren Gürel, Daikin bünyesinde bulunan ve mimari açıdan fark yaratabilecek ürünlerden de söz etti. Özellikle renovasyon projelerinde tercih edilen ‘invisible VRV’, yapay zekasıyla fark yaratan doğalgaz ve elektrik enerjilerini beraber kullanabilen ‘Hybrid Altherma Isı Pompası’, küçük boyutları ile standart mutfak dolabına bile sığabilen ‘Daikin NDJ’ kombi, katılımcıların büyük ilgisini çekti. Mimarlık öğrencilerine iş hayatlarında karşılaşacakları mekanik uygulamalar hakkında detaylı bilgiler veren Gürel, mevcut projeler üzerinden olumlu ve olumuz uygulama örnekleri ile sunumunu tamamlayarak, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:986

Haber Hakkındaki Yorumlarınızı Lütfen Bizimle Paylaşın..

 

DİĞER HABERLER
19’UNCU OZON PANELİNDE DAIKIN´E TEŞEKKÜR PLAKETİ
DAIKIN, AVRUPA TİCARİ SOĞUTMA PAZARI LİDERİ AHT’Yİ SATIN ALDI
İSİB, 2017 YILININ İHRACAT YILDIZLARINA ÖDÜLLERİNİ VERDİ
DAIKIN’İN SAKURA KADIN TEKNİSYENLERİ TABULARI YIKTI
DAIKIN, GENÇLERİN EĞİTİMİNE KATKIDA BULUNMAYA DEVAM EDİYOR
DAIKIN AKILLI KONTROL ÇÖZÜMLERİ PROJELERİN DEĞERİNİ ARTIRIYOR
DAIKIN´İN 2050 HEDEFİ, KARBONDİOKSİT EMİSYONLARINI SIFIRA İNDİRMEK
METAL YAPI, KÜÇÜKÇEKMECE’DEKİ BLUE LAKE PROJESİ İÇİN ‘DAIKIN’ DEDİ
DAIKIN’İN ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLERİYLE YEŞİL BİNA SAYISI ARTIYOR
Daikin’in yeni kombisi Condense
KIŞ HAZIRLIKLARI BAŞLADI
DAIKIN VRV AİLESİNİN GÖZ BEBEĞİ VRV-i
DAIKIN TÜRKİYE, HENDEK FABRİKASI’NDA R32’Lİ ÜRETİM İÇİN START VERDİ
Daikin, bu soğutucu akışkanın yaygınlaşması için küresel çaptaki çalışmalarını sürdürüyor.
DAIKIN TÜRKİYE, 500 BÜYÜK SANAYİ DEVİ ARASINDA YÜKSELİYOR
Daikin‘in Kadınlara Verdiği Değer, Büyük Ödül ile Taçlandırıldı
DAIKIN, R32’Lİ YENİ SKY AİR A SERİSİ İLE SEZONA HIZLI GİRİYOR
DAIKIN´DEN NİHAT SIRDAR´LA İNDİRİM FIRSATI
Daikin, evlerde ´bayram havası´ estirecek
Daikin Dünya Çevre Günü’nde Çevresel Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 522 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS