Tasarruflu Kombiler / Yüksek Enerjili Tasarruflu Kombiler
Daikin N Serisi Klimalar

Daikin, bu soğutucu akışkanın yaygınlaşması için küresel çaptaki çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler:  , , , , , ,

(R-32 soğutucu akışkan)

(R-32 soğutucu akışkan)

(R-32 soğutucu akışkan)
DAIKIN, İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜ ŞEKİLLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR
Türkiye’de R-32 soğutucu akışkanı içeren ilk split klimaları 2015 yılında Avrupa ile aynı anda piyasaya sunan Daikin, bu soğutucu akışkanın yaygınlaşması için küresel çaptaki çalışmalarını sürdürüyor. R-32 gazlı ürünleriyle Türk iklimlendirme sektöründe bir ilki gerçekleştiren Daikin, sektöre bu konuda da öncülük etmeye devam ediyor. Klimalarda R-32 kullanımını ilk sağlayan ve 93 adet patentini tüm dünyayla ücretsiz paylaşan Daikin, ürettiği R-32 soğutucu akışkanlı klima ve ısı pompası satışlarının 52 ülkede 10 milyon adedi aşmasıyla büyük başarının sahibi oluyor.

İklimlendirmenin öncü ve yenilikçi markası Daikin, tüketici ve çevre dostu ürün ve hizmetleri ile sektörüne yön vermeye devam ediyor. Birçok yenilikçi uygulamada olduğu gibi, yeni nesil çevreci soğutucu akışkan R-32’nin iklimlendirme cihazlarında kullanımına da öncülük eden Daikin, bu konuda dünya çapında çalışmalar yürütüyor. Düşük küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahip bir soğutucu akışkan olan R-32’nin giderek benimsenmesi için çalışan Daikin, şu ana kadar 52 ülkede 10 milyonun üzerinde R-32’li klima ve ısı pompası satışı gerçekleştirdi.

Daikin, Avrupa ile eş zamanlı olarak 2015 yılında Türkiye’de de satışa sunulan yeni nesil çevreci gaz R-32 ile çalışan cihazlar konusunda üstlendiği misyonu başarıyla sürdürüyor. Kasım 2012’de R-32 ile çalışan ilk klimayı Japonya’da piyasaya süren Daikin, tüketici ve çevre dostu bu gazın tüm dünyada tanınması ve kabul edilmesini teşvik ediyor. Küresel ısınma ile mücadele konusunda düşük çevresel etkiye sahip soğutucu akışkanlara geçilmesini acil ve önemli bir konu olarak gören Daikin, bu konudaki bilgi ve birikimini sektörüyle de paylaşıyor.

93 PATENTE ÜCRETSİZ ERİŞİM
Dünya çapında R-32’li klimaların üretilmesi ve bunların yaygınlaşması amacıyla sahip olduğu 93 patenti ücretsiz olarak sektörün erişimine açan Daikin, Hindistan ve Tayland gibi gelişmekte olan ülkelere teknik yardım da sağlıyor. Tayland hükümetinin talebi üzerine, R-32´nin kullanımı konusunda yetkinlik kazanmalarını sağlamak amacıyla yerel üreticilere R-32 klimalarının montajı ve bakımı konusunda eğitimler veren Daikin, tüketici ve çevre dostu bu gazın bir sektör standardı haline getirilmesini amaçlıyor.

Bu çalışmaları ile hem çevreye olan katkısını hem de çevreye duyarlı ürünler geliştirme konusundaki taahhüdünü yansıtan Daikin, gelecekte, küresel sera gazının azalması konusunda önemli sonuçlar bekliyor. Geçtiğimiz yıl itibariyle Daikin ve diğer şirketlerin satış sonuç verilerine göre 27 milyon adeti aşan R-32’li klima sayesinde, CO2 (Karbondioksit) eşdeğer tüketiminde yaklaşık 47 milyon ton azalma olduğu hesaplanıyor.

Daha çevre dostu bir soğutucu akışkan olan R-32, halen split klimalarda kullanılan R410A soğutucu akışkanına göre daha fazla enerji verimliliği sağlıyor. Bu da tüketicinin daha az elektrik faturası ödemesini sağlıyor. R-32 soğutucu akışkanı sayesinde daha küçük boyutlarda cihazlar üretilmesi mümkün hale geliyor. Böylece R-32 gazlı ürünler kullanılacak mahallerde montaj ve estetik üstünlüğün yanı sıra hacimsel avantajlar da sağlıyor.

Tüm cihazları yüksek enerji verimliliği ile düşük CO2 salımına sahip olan Daikin, hem Avrupa’da hem de Türkiye’de sezonsal verimliliğin öncülüğünü yaparak AB’nin 20/20/20 hedeflerine büyük katkı sağlamıştı. Cihazlarında düşük küresel ısınma potansiyeline sahip R-32 soğutucu akışkanını kullanan Daikin, şimdi de AB’nin yeni 40/27/27 hedeflerine ulaşılmasına olanak yaratıyor. Daikin halen dünya çapında 90’dan fazla üretim tesisinde ürün geliştirme ve üretim faaliyetleri yürütüyor.

R-32 DAHA VERİMLİ, DAHA ÇEVRECİ
- Ozon tabakasına zarar vermez. ODP (Ozon Tüketme Potansiyeli) değeri 0.
- GWP değeri (Küresel Isınma Potansiyeli) halen klimalarda kullanılan R410A’nın GWP değerinin yalnızca 3’te biri (GWP=675).
- R410A’ya göre daha az soğutucu akışkan kullanımı mümkün.
- R410A ile kıyaslandığında daha yüksek enerji verimliliği.
- Daha kompakt tasarım mümkün.
- Tek bileşenli bir akışkan olduğu için geri dönüşümü ve yeniden kullanımı kolay.
- Gelişmekte olan ülkeler için daha ekonomik.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:3237
DİĞER HABERLER
DAIKIN´İN 2050 HEDEFİ, KARBONDİOKSİT EMİSYONLARINI SIFIRA İNDİRMEK
METAL YAPI, KÜÇÜKÇEKMECE’DEKİ BLUE LAKE PROJESİ İÇİN ‘DAIKIN’ DEDİ
DAIKIN’İN ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLERİYLE YEŞİL BİNA SAYISI ARTIYOR
Daikin’in yeni kombisi Condense
KIŞ HAZIRLIKLARI BAŞLADI
DAIKIN VRV AİLESİNİN GÖZ BEBEĞİ VRV-i
DAIKIN TÜRKİYE, HENDEK FABRİKASI’NDA R32’Lİ ÜRETİM İÇİN START VERDİ
Daikin, bu soğutucu akışkanın yaygınlaşması için küresel çaptaki çalışmalarını sürdürüyor.
DAIKIN TÜRKİYE, 500 BÜYÜK SANAYİ DEVİ ARASINDA YÜKSELİYOR
Daikin‘in Kadınlara Verdiği Değer, Büyük Ödül ile Taçlandırıldı
DAIKIN, R32’Lİ YENİ SKY AİR A SERİSİ İLE SEZONA HIZLI GİRİYOR
DAIKIN´DEN NİHAT SIRDAR´LA İNDİRİM FIRSATI
Daikin, evlerde ´bayram havası´ estirecek
Daikin Dünya Çevre Günü’nde Çevresel Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.
DAIKIN 8 MART’I SEKTÖRE KAZANDIRDIĞI KADIN BAYİLERİ VE TEKNİSYENLERİ İLE BİRLİKTE KUTLADI
Akıllı Oda Termostatı ile Türkiye %37 Tasarruf Etti
Bu yasak dinozor kombileri tarihe gömecek, hepimize tasarruf ettirecek!
Dizayn ödüllü Bosch Condens 7000i W yoğuşmalı kombi artık 30Kw kapasitesi ile sizlerle!
Mitsubishi Electric Manisa’daki Ev Tipi Klima Fabrikasının Resmi Açılışını Gerçekleştirdi
DAIKIN KOMBİ 14 ŞUBAT’A ÖZEL YÜZDE 14 İNDİRİMLİ!
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 113 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS