Tasarruflu Kombiler / Yüksek Enerjili Tasarruflu Kombiler
Airfel Japon Kombi

Daikin‘in Kadınlara Verdiği Değer, Büyük Ödül ile Taçlandırıldı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,

( Daikin‘in Kadınlara Verdiği Değer, Büyük Ödül ile Taçlandırıldı)

( Daikin‘in Kadınlara Verdiği Değer, Büyük Ödül ile Taçlandırıldı)
Daikin‘in Kadınlara Verdiği Değer, Büyük Ödül ile Taçlandırıldı
İklimlendirme sektörünün etkin ve öncü markası Daikin, inovatif ürünlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de öncülük ediyor.

Daikin Türkiye’nin kadınlar için fırsat eşitliğine verdiği önemin ve değerin bir uzantısı olarak Daikin Türkiye Akademi tarafından başlatılan “Sakura Projesi”, TEGEP’in Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasının Toplumsal Katkıda Fark Yaratan Gelişim Projesi kategorisinde “EN İYİ” proje ödülüne layık görüldü. Daikin Türkiye’nin KOSGEB ve KalDer işbirliği ile geliştirdiği Sakura Projesi, üniversite mezunu kadın girişimcilere sermayesiz iş yeri sahibi olma fırsatı yaratıyor.

TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri, 30 Mayıs akşamı gerçekleşen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Bu yıl 4’üncü kez gerçekleşen ödüllerde iklimlendirme sektörünün lider markası Daikin Türkiye, kadın girişimcilere ve teknisyenlere yönelik Sakura Projesi ile Toplumsal Katkıda Fark Yaratan Gelişim Projesi kategorisinde “EN İYİ” proje ödülünü kucakladı. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder’in 2014 yılında bir fikir olarak gündeme getirdiği Sakura Projesi, üniversite mezunu genç kadınların girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkararak geleceğin iş kadınları olarak iklimlendirme sektörüne ve ülke ekonomisine kazandırmayı amaçlıyor. Daikin Türkiye, KalDer ve KOSGEB işbirliği ile kapsamlı bir programa dönüşen proje bugüne kadar 35 girişimci genç kadını iş yeri sahibi yaparak büyük bir başarıya imza attı.

‘EN İYİ’ ödülüne layık görülen Sakura Projesi kapsamında titizlikle seçilen girişimci kadın adaylar girişimcilik ve mesleki konularda toplamda 130 saatlik bir eğitimde geçtikten sonra 15 gün staja tabi tutuluyor. Tüm süreçleri başarıyla bitiren adayların iş yerleri Daikin tarafından açılıyor ve 3 yıl boyunca tüm işletme giderleri karşılanıyor. Kadın girişimciler de işletmelerinde başka kadınları istihdam ederek ayrı bir katma değer yaratıyor.

Bilindiği üzere Daikin Türkiye, kadınların çalışma hayatının her alanında ve daha fazla yer alması için çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda Sakura Kadın Girişimci Destekleme Projesi ve Sakura Kadın Teknisyen Yetiştirme Projesi gibi fark yaratan programlarla kadınların iş hayatında eşit şartlarda ve etkin bir şekilde yer almasına katkıda bulunuyor. Daikin Türkiye, Sakura Projesi kapsamında 100 kadın girişimciyi iş yeri sahibi yapmayı, 200 kadına da bu işyerlerinde istihdam yaratmayı hedefliyor.

KATEGORİSİNDEKİ TEK ÖDÜLÜ DAIKIN ALDI
Türkiye’nin yetişkin eğitimi ve gelişimi alanında ilk ve tek derneği olan Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği (TEGEP) tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen organizasyonda İyi Eğitim ve Gelişim Programı, İşe Başlangıç/Oryantasyon Programı, Liderlik ve Yönetim Geliştirme Programı, Satış Gelişim Programı ve Toplumsal Katkı Sağlayan Gelişim Projesi kategorilerinde ödüller verildi. Daikin Türkiye Akademi, Toplumsal Katkıda Fark Yaratan Gelişim Projesi kategorisinde “Sakura Projesi” ile “EN İYİ” ödülüne layık görülürken bu kategoride ödüle değer başka bir proje bulunamadı. TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasına, 21 kurum eğitim ve gelişim bölümlerinin yürüttüğü 23 farklı proje ile katılım gösterdi.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:10762

Haber Hakkındaki Yorumlarınızı Lütfen Bizimle Paylaşın..

 

DİĞER HABERLER
DAIKIN´İN 2050 HEDEFİ, KARBONDİOKSİT EMİSYONLARINI SIFIRA İNDİRMEK
METAL YAPI, KÜÇÜKÇEKMECE’DEKİ BLUE LAKE PROJESİ İÇİN ‘DAIKIN’ DEDİ
DAIKIN’İN ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLERİYLE YEŞİL BİNA SAYISI ARTIYOR
Daikin’in yeni kombisi Condense
KIŞ HAZIRLIKLARI BAŞLADI
DAIKIN VRV AİLESİNİN GÖZ BEBEĞİ VRV-i
DAIKIN TÜRKİYE, HENDEK FABRİKASI’NDA R32’Lİ ÜRETİM İÇİN START VERDİ
Daikin, bu soğutucu akışkanın yaygınlaşması için küresel çaptaki çalışmalarını sürdürüyor.
DAIKIN TÜRKİYE, 500 BÜYÜK SANAYİ DEVİ ARASINDA YÜKSELİYOR
Daikin‘in Kadınlara Verdiği Değer, Büyük Ödül ile Taçlandırıldı
DAIKIN, R32’Lİ YENİ SKY AİR A SERİSİ İLE SEZONA HIZLI GİRİYOR
DAIKIN´DEN NİHAT SIRDAR´LA İNDİRİM FIRSATI
Daikin, evlerde ´bayram havası´ estirecek
Daikin Dünya Çevre Günü’nde Çevresel Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.
DAIKIN 8 MART’I SEKTÖRE KAZANDIRDIĞI KADIN BAYİLERİ VE TEKNİSYENLERİ İLE BİRLİKTE KUTLADI
Akıllı Oda Termostatı ile Türkiye %37 Tasarruf Etti
Bu yasak dinozor kombileri tarihe gömecek, hepimize tasarruf ettirecek!
Dizayn ödüllü Bosch Condens 7000i W yoğuşmalı kombi artık 30Kw kapasitesi ile sizlerle!
Mitsubishi Electric Manisa’daki Ev Tipi Klima Fabrikasının Resmi Açılışını Gerçekleştirdi
DAIKIN KOMBİ 14 ŞUBAT’A ÖZEL YÜZDE 14 İNDİRİMLİ!
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 109 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS