Tasarruflu Kombiler / Yüksek Enerjili Tasarruflu Kombiler
Daikin N Serisi Klimalar

Kombi Pazarında Yeni Bir Marka: Airfel-Riello

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,

(Airfel-Riello)

(Airfel-Riello)

(Airfel-Riello)
Sanko Holding şirketlerinden Airfel, İtalya ve Avrupa´nın önemli kombi üreticilerinden Riello ile güç birliğine gidiyor. İki firma arasında yapılan anlaşma ile Riello kombileri bundan böyle Airfel distribütörlüğü ile Türkiye pazarına sunulacak. Uzun vadeli ve geniş kapsamlı bir işbirliğini hedefleyen anlaşma, Ritz Carlton İstanbul´da düzenlenen bir törenle imzalandı. Törende Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Airfel Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Hamut, Airfel Genel Müdürü Hasan Önder, Riello Yönetim Kurulu Başkanı Ettore Riello ve Riello Genel Müdürü Claudio Bianchini hazır bulundu.

2006 yılında 82 milyon dolar olan cirolarını 2007 yılında 132 milyon dolara çıkardıklarına dikkat çeken Airfel Genel Müdürü Hasan Önder, Türkiye için kombi her ne kadar yeni bir ürün segmenti olsa da, Türk tüketicisi bu konuda Avrupa´dan daha bilgili dedi. Bu bilinçliliğin ürün seçimine de yansıdığını söyleyen Önder, şöyle devam etti: Bu da ürününüzün herşeyiyle dört dörtlük olması gerektiği anlamına geliyor. Riello, ürün gamı tam olan bir firma. Onlarda bizi etkileyen en önmeli şey, araştırma geliştirme departmanları, bu sürece verdikleri önem ve servis organizasyonları oldu. Hasan Önder, Riello marka kombilerin, yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından Nisan ayında pazara sunulacağını da sözlerine ekledi.

Hasan Önder´den sonra söz alan Riello Genel Müdürü Claudio Bianchini, her iki firmanın da yüksek kalitede teknoloji sunduğunu ve pazara komple bir ürün paketi sunabilecek durumda olduğunu vurgulayarak, bunun bir avantaj olduğunu ve yaptıkları işbirliğinin de gücünü bundan aldığını söyledi.

Riello Yönetim Kurulu Başkanı Ettore Riello ise, Riello´nun 80 yıldır pazarda olan ve yaklaşık 1 milyar dolarlık bir ciroya ulaşan bir aile şirketi olduğunu hatırlatarak, kendileri için kalitenin teknolojinin ve yenilikçiliğim önemine değindi. Söz konusu anlaşma ile bir ilki gerçekleştirdiklerini, Riello markasının önüne başka bir markanın adının gelmesine izin verdiklerine işaret eden Ettore Riello, Günümüzde ileriye dönük atılımların ortaklıklar, ittifaklar kurarak yapılabileceğini düşünüyoruz. Bu anlamda, daha başlangıçta birbirimiz için taşıdığımız fırsatları gördük. Her iki firmanın da belirli bir teknolojik birikimi var. Bu anlaşmanın başarılı olmasını istiyoruz ve bunun için gereken çabayı da göstereceğiz dedi.

Daha sonra söz alan Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da, ´Sanko´ isminin hep tekstille birlikte anıldığını ancak şu an 13 farklı sektörde faaliyet gösterdiğine değinerek, bir Sanko Holding şirketi olan Airfel´i de çok iyi noktalara getirmeyi hedeflediklerini anlattı. Riello´nun üçüncü İtalyan ortakları olduğunu anımsatan Konukoğlu, Riello distribütörlüğünü kapsayan anlaşmanın sonraki etaplarında ortak bir pazarlama şirketi kurmayı ve bunu Türkiye´de üretimle sürdürmeyi amaçladıklarını söyledi.

Yeni bir marka: Airfel-Riello

İki firma arasındaki işbirliğinin ilk halkasını Riello kombilerin Türkiye´deki satışının Airfel-Riello markası ile yapılması oluşturuyor. Bunun sonrasında, Riello know-how´ı ile yeni bir şirketin kurulması ve ürünlerin Türkiye ve diğer ülkelere dağıtımının yapılması hedefleniyor. Kurulacak firma, hem ısıtma hem de soğutma ürünlerini içerecek. İşbirliği çerçevesinde, kombinin yanısıra brülör, kazan gibi başka ürünler ile ürün yelpazesinin de genişletilmesi amaçlanıyor. Son aşamada ise Airfel´in varolan tesislerinde yapılacak ek yatırımlarla üretim hattının hayata geçirilmesi geliyor.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:50913

Haber Hakkındaki Yorumlarınızı Lütfen Bizimle Paylaşın..

 

DİĞER HABERLER
Bir kombiden daha fazlası: Nitron Condense Yoğuşmalı Kombi
Baymak´tan Magnus Yer Tipi Premix Yoğuşmalı Kazan
ŞEHRİN İÇİNİ ISITAN HOLLANDALI GELDİ! MAGNUS YER TİPİ PREMIX YOĞUŞMALI KAZAN!
Bosch Class 6000 W İçinizi Isıtacak
Ariston Thermo başarıyı ödüllendirdi
Danfoss Döşemeden Isıtma Sistemleri, Teskon Sodex Fuarı´nın ilgi odağı oldu
Bosch´un yeni seri UNI3000F düşük sıcaklık kazanı şimdi Ortadoğu ve Kafkasya´da
Digiturk üyelerinin konforu, Ariston Kombi ile garanti altında!
Ferroli’nin Yeni Kombisi “Domina N” Zor Kış Şartlarına Uyumlu Üretildi
Vaillant başarılı yetkili satıcılarını Dubai’de ağırladı
DOĞALGAZ FATURASINI NASIL AZALTIRSINIZ?
Ariston Thermo yeni kombi serisinin ilki olan CARES PREMIUM Samsun´da tanıtıldı
ARISTON YENİ MERKEZİNDE; EĞİTİM VE SHOWROOM BİR ARADA
Buderus´tan yepyeni bir değişim kampanyası
Bosch Termoteknik Yetkili Servislerini Kış Sezonuna Hazırladı
ARISTON’UN, YENİ YOĞUŞMALI KOMBİSİ CARES PREMIUM´LA TANIŞMA TURU DEVAM EDİYOR
ARISTON THERMO´DAN İÇİMİZİ ISITACAK BİR REKLAM
Buderus´un üstün yoğuşmalı teknolojisinin yeni ürünü: Logamax plus GB062
Yeni nesil Bosch yoğuşmalı kombi ile yakıttan tasarruf edin!
Beko Kombilerde kampanya
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 752 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS