Tasarruflu Kombiler / Yüksek Enerjili Tasarruflu Kombiler
Daikin N Serisi Klimalar

Hem cebinizi hem hayatınızı ilgilendirir

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , ,

(İğdaş Genel Müdürü)
İGDAŞ Genel Müdürü K. Levent Tüfekçi İstanbuldaki tüm doğalgaz abonelerine seslenerek, kış aylarına yaklaştığımız bu günlerde kombilerin ve bacaların mutlaka bakımdan geçirilmesi gerektiğini söyledi.


Soğuk kış günlerinin kendisini hissettirmeye başladığı bu günlerde vatandaşların ısınma için doğalgazı tercih ettiğini ve abone sayısının da her geçen gün arttığını bildiren İGDAŞ Genel Müdürü Tüfekçi, Vatandaşlarımız daha ekonomik bir ısınma ve konfor için doğalgazı tercih ediyor. Doğalgaz kullanımının artması da İstanbuldaki hava kirliliğini yok ettiği gibi sobadan meydana gelen karbonmonoksit zehirlenmelerini de büyük oranda düşürüyor dedi.


Özellikle kış aylarında karşılaşılan baca gazı zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyaran ve kesinlikle bacaların temizletilmesi gerektiğine dikkat çeken Tüfekçi sözlerini şöyle sürdürdü:


Doğalgaz bacalarda kirliliğe yol açmaz. Fakat daha öncesinden başka yakıtların (odun, kömür, fuel-oil gibi) kullanıldığı bacalarda zaman içinde is ve kurum oluşmaktadır. Doğalgaz kullanımına geçmeden önce bacada gerekli bakım ve temizlik yapılmaması durumunda, doğalgazın yanmasıyla oluşan atık gazlar, bacada yoğuşma oluşturmaktadır.


Bu uyarılara kulak verin


Bu yoğuşma baca içerisindeki kurum ve isleri yumuşatmakta, yumuşayan kurum ve isler ile birlikte baca içindeki harç parçaları da kabararak baca içine dökülmekte, dolayısıyla tıkanmalara yol açmaktadır. Oluşan bu tıkanıklıklar, bacanın çekişini kısmen yada tamamen engelleyerek atık (karbonmonoksit) gazların geri tepmesine yol açmakta ve karbonmonoksit cihazların ve boruların bulunduğu mahalle yayılarak beraberinde hepimizi üzen hadiseler meydana gelebilmektedir.


Vatandaşlarımızın hangi tür yakıt kullanırlarsa kullansınlar, bacalarını yılda en az bir kez, kışa girmeden önce mutlaka, itfaiye yada iftaiyenin yetkilendirdiği firmalara temizlettirmeleri gerekmektedir. Alınacak küçük ama önemli tedbirler bacaları tehlike oluşturmaktan uzaklaştırıp düzenli yaptırılan kontrollerle de daha ekonomik ısınma imkanına kavuşulmuş olunacaktır.


Bacalara ve kombilere mutlaka bakım yaptırılmalı


Yakıt fiyatlarının gün geçtikçe arttığı günümüzde kullandığımız enerji kaynaklarını en verimli şekilde harcamak gerektiğine de dikkat çeken Genel Müdür K. Levent Tüfekçi, konu ile ilgili şunları söyledi:


Doğalgaz enerji kaynakları içinde hala en ekonomik olanıdır. Ancak alınacak basit tedbirlerle doğalgaz faturanızı yaklaşık yüzde 20 oranında düşürebilirsiniz; daha verimli ve bilinçli ısınmak için yılda bir kez de olsa kombi ve kazanların mutlaka bakımını yaptırırsanız, evinizin yalıtımına gereken özeni gösterirseniz. Radyatörlerinizin üstünü mermer yada ahşap gibi ürünlerle kapatmazsanız ve de bacaların çekişini kontrol ettirirseniz faturanızın daha düşük geldiğini görürsünüz.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:48039

Haber Hakkındaki Yorumlarınızı Lütfen Bizimle Paylaşın..

 

DİĞER HABERLER
Bir kombiden daha fazlası: Nitron Condense Yoğuşmalı Kombi
Baymak´tan Magnus Yer Tipi Premix Yoğuşmalı Kazan
ŞEHRİN İÇİNİ ISITAN HOLLANDALI GELDİ! MAGNUS YER TİPİ PREMIX YOĞUŞMALI KAZAN!
Bosch Class 6000 W İçinizi Isıtacak
Ariston Thermo başarıyı ödüllendirdi
Danfoss Döşemeden Isıtma Sistemleri, Teskon Sodex Fuarı´nın ilgi odağı oldu
Bosch´un yeni seri UNI3000F düşük sıcaklık kazanı şimdi Ortadoğu ve Kafkasya´da
Digiturk üyelerinin konforu, Ariston Kombi ile garanti altında!
Ferroli’nin Yeni Kombisi “Domina N” Zor Kış Şartlarına Uyumlu Üretildi
Vaillant başarılı yetkili satıcılarını Dubai’de ağırladı
DOĞALGAZ FATURASINI NASIL AZALTIRSINIZ?
Ariston Thermo yeni kombi serisinin ilki olan CARES PREMIUM Samsun´da tanıtıldı
ARISTON YENİ MERKEZİNDE; EĞİTİM VE SHOWROOM BİR ARADA
Buderus´tan yepyeni bir değişim kampanyası
Bosch Termoteknik Yetkili Servislerini Kış Sezonuna Hazırladı
ARISTON’UN, YENİ YOĞUŞMALI KOMBİSİ CARES PREMIUM´LA TANIŞMA TURU DEVAM EDİYOR
ARISTON THERMO´DAN İÇİMİZİ ISITACAK BİR REKLAM
Buderus´un üstün yoğuşmalı teknolojisinin yeni ürünü: Logamax plus GB062
Yeni nesil Bosch yoğuşmalı kombi ile yakıttan tasarruf edin!
Beko Kombilerde kampanya
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 464 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS